ŘETĚZY NA KOLO 

Řetěz vytváří vazbu mezi převody a řazením. Převodový a řadící systém je vyvíjen jako komplexní, dokonale fungující soustava pro efektivní přenos energie.

Kvalitní značkové řetězy nabízí odolnost i při vysokém zatížení a v náročných podmínkách. Poskytují hladký chod a přesné řazení.

Řetězy na kolo různých značek lze v rámci pravidel vzájemně zaměňovat. Řetězy se od sebe liší šířkou článku. Jiný řetěz patří na kolo s jedním převodem a jiný na kolo s více převodovými stupni, např. se 7, 8, 9, 10, 11 a 12-ti kolečkem. Řetězy se liší rovněž typem kola pro který jsou konstruovány. Rozdílný typ řetězu se používá například u MTB a silničních kol, BMX kol a elektrokol. 

Dalším měřítkem je kvalita provedení článků řetězu. Jiný řetěz je vhodné použít na levná kola, jiný na kola s dražší komponentovou výbavou. Samostatnou kapitolou jsou pak řetězy určené pro elektrokola (řetězy pro e-kolo).

Řetěz je vhodné pravidelně měřit. Vytahaný řetěz poškozuje ostatní komponenty kola (zadní vícekolečko kola, převodníky kola). Pravidelnou údržbou převodového systému, správným a včasným řazením a klidnějším stylem jízdy výrazně prodloužíte životnost vašeho řetězu, jako i jeho funkčnost a bezpečnost.

Nabízíme originální řetězy pro horská, silniční, krosová, trekingová, cestovní, městská a BMX kola značek Shimano, Sram, Connex, Campagnolo, KMC, BBB, aj.

ESHOP / KATALOG - ŘETĚZY


Kategorie


Nenašli jste co jste hledali? Poptáváte službu, značku, nebo typ a kategorii zboží, které na našich stránkách a E-shopu chybí? Máte doplňující dotaz? Potřebujete radu, nebo učinit objednávku? Nebojte se zeptat! Naší nabídku zboží a značek neustále rozšiřujeme o další položky a některé z nich nejsou prozatím na našem webu aktualizovány. Rádi vyhovíme Vašim přáním a požadavkům. Dejte nám vědět v sekci kontakt.