ZPĚTNÁ ZRCÁTKA NA KOLO


Jezdíte často v příměstském provozu? Nebo se jednoduše neobejdete bez poslouchání hudby ze sluchátek? Potřebujete mít neustálý přehled o dopravní situaci za vámi a okolo vás? Potom jsou zpětná zrcátka na kolo určena právě vám. Zpětná zrcátka jsou svojí hmotností sice drobný, ale svým významem praktický bezpečnostní doplněk k jízdnímu kolu. Ve zpětném zrcátku na řidítkách kola budete mít vždy dokonalý přehled o dopravní situaci za vámi a budete se tak moci více soustředit na samotnou jízdu. Se zpětným zrcátkem na kole tak odpadá permanentní otáčení se, únava krčních svalů a hlídání situace za vašimi zády.

ROZDĚLENÍ ZRCÁTEK


Zrcátka na kolo dělíme podle materiálu, umístění na kole a vlastností. Konstrukce zpětných zrcátek se nejčastěji vyrábí z plastu, kovu a kompozitních materiálů. Samotná odrazová plocha zrcátka se z důvodu bezpečnosti a větší odolnosti vyrábí povětšinou ze speciálního ABS odolného plastu.

Z hlediska umístění zpětných zrcátek se jako nejčastější a nejpraktičtější možnost ukotvení nabízí montáž na řidítka kola, respektive také do boků řidítek namísto zátek. Další možností kam lze určité druhy zrcátek za pomoci univerzálního úchytu připevnit jsou nástavce řidítek (rohy), rám kola, případně představec. Poměrně neobvyklým, zato vychytaným typem je konstrukce sklopného zrcátka zabudovaného do samotného nástavce (rohu) řidítka. Samostatnou kategorií jsou zrcátka s uchycením na přilbu jezdce.

Za vlastnosti zpětných zrcátek považujeme možnost jejich sklopení a dále nastavení pozorovacího úhlu za pomoci např. otočných kloubů nebo natáčení pomocí flexi konstrukce držáku. Pro zachycení většího pozorovacího úhlu se zpětná zrcátka na kolo vyrábějí v konvexním provedení. Konvexní, parabolická, nebo také panoramatická zpětná zrcátka rozšiřují jezdci zorné pole a zvyšují jeho bezpečnost při pohybu v provozu.

ESHOP / KATALOG - ZRCÁTKA


Kategorie


Nenašli jste co jste hledali? Poptáváte službu, značku, nebo typ a kategorii zboží, které na našich stránkách a E-shopu chybí? Máte doplňující dotaz? Potřebujete radu, nebo učinit objednávku? Nebojte se zeptat! Naší nabídku zboží a značek neustále rozšiřujeme o další položky a některé z nich nejsou prozatím na našem webu aktualizovány. Rádi vyhovíme Vašim přáním a požadavkům. Dejte nám vědět v sekci kontakt.