ZPĚTNÁ  ZRCÁTKA  NA  KOLO

Jezdíte často v příměstském provozu? Nebo se jednoduše neobejdete bez poslouchání hudby ze sluchátek? Potřebujete mít neustálý přehled o dopravní situaci za vámi a okolo vás? Potom jsou zpětná zrcátka na kolo určena právě vám. Zpětná zrcátka jsou svojí hmotností sice drobný, ale svým významem praktický bezpečnostní doplněk k jízdnímu kolu. Ve zpětném zrcátku na řidítkách kola budete mít vždy dokonalý přehled o dopravní situaci za vámi a budete se tak moci více soustředit na samotnou jízdu. Se zpětným zrcátkem na kole tak odpadá permanentní otáčení se, únava krčních svalů a hlídání situace za vašimi zády.

ROZDĚLENÍ ZRCÁTEK 

Zrcátka na kolo dělíme podle materiálu, umístění na kole a vlastností. Konstrukce zpětných zrcátek se nejčastěji vyrábí z plastu, kovu a kompozitních materiálů. Samotná odrazová plocha zrcátka se z důvodu bezpečnosti a větší odolnosti vyrábí povětšinou ze speciálního ABS odolného plastu.

Z hlediska umístění zpětných zrcátek se jako nejčastější a nejpraktičtější možnost ukotvení nabízí montáž na řidítka kola, respektive také do boků řidítek namísto zátek. Další možností kam lze určité druhy zrcátek za pomoci univerzálního úchytu připevnit jsou nástavce řidítek (rohy), rám kola, případně představec. Poměrně neobvyklým, zato vychytaným typem je konstrukce sklopného zrcátka zabudovaného do samotného nástavce (rohu) řidítka. Samostatnou kategorií jsou zrcátka s uchycením na přilbu jezdce.

Za vlastnosti zpětných zrcátek považujeme možnost jejich sklopení a dále nastavení pozorovacího úhlu za pomoci např. otočných kloubů nebo natáčení pomocí flexi konstrukce držáku. Pro zachycení většího pozorovacího úhlu se zpětná zrcátka na kolo vyrábějí v konvexním provedení. Konvexní, parabolická, nebo také panoramatická zpětná zrcátka rozšiřují jezdci zorné pole a zvyšují jeho bezpečnost při pohybu v provozu.

ZNAČKY

Nabízíme zpětná zrcátka na kolo značek

  • Author
  • Force
  • M-Wave
  • Pro-T
  • TWN
  • Zéfal
  • aj

SERVISNÍ SLUŽBY

  • zajistíme montáž zpětného zrcátka na kolo / elektrokolo

ZÉFAL ZRCÁTKA NA KOLO

FORCE ZRCÁTKA NA KOLO

AUTHOR ZRCÁTKA NA KOLO

PRO-T ZRCÁTKA NA KOLO